Podesty ruchome w bawolej hodowli

Podesty ruchome, zwane również podnośnikami koszowymi, służą nie tylko straży pożarnej czy w pracy magazyniera. Oprócz standardowych miejsc, które wymieniłem w poprzednim zdaniu,  z zachwytem muszę stwierdzić, że podesty ruchome doskonale sprawdzają się w… hodowli bawołów.

boom2

Są to zwierzęta, które uwielbiają przebywać w stadzie. Cieszą się, kiedy mają możliwość biegania po rozległych terenach. Za to jest to zdecydowanie mniej radosne dla ich opiekunów, którzy muszą uważać, aby ich stadko nie wpadło w poważne tarapaty lub aby te, na pierwszy rzut oka przyjazne zwierzęta, nie spowodowały bójki między sobą. Doskonale wtedy sprawdzają się podnośniki koszowe.

Pozwalają one:

  • z dużej wysokości obserwować całe stado
  • mieć na oku wszystkie zwierzęta, również te, które znajdują się na przeciwległych krańcach
  • na komfortowe warunki pracy
  • szybkie reagowanie na nietypowe bądź niebezpieczne zachowania

Szczerze mówiąc nie wyobrażałem sobie, że podnośniki koszowe mogą mieć takie ciekawe zastosowanie. Zastanawia mnie, czy na szkoleniach z zakresu obsługi podestów ruchomych również można liczyć na przeszkolenie w zakresie opieki nad bawolim stadem. Myślę, że w ten sposób można poszerzać swoje zainteresowania i wiedzę o dziwnym, niecodziennym zastosowaniu urządzeń transportu bliskiego. Jeżeli chciałbyś zrobić szkolenie na podnośniki możesz to zrobić w firmie Centrum Szkoleń.